Artykuły Wywiady i Zdjęcia - wszystko co tu znajdziesz będzie muzyczne lub z muzyką powiązane - choć nie zawsze, _____________________________________________________________________ Muzyka jest jak fotografia, dzięki niej możemy wrócić do danej chwili i znów choć przez chwile poczuć jej zapach i smak.
niedziela, 24 lutego 2013
...Pierwszy sex miałem, jak miałem 17 lat, ona miała z 23. To było na zapleczu pewnego lokalu na podłodze.
czwartek, 18 października 2012
Dawno nie zebrałem się do spłodzenia czegoś na papierze, a raczej klawiaturze i monitorze, ale byłem (i nadal jestem) pochłonięty restauracją którą właśnie otworzyliśmy. PRL tak się właśnie nazywa. Nazwa pochodzi od słów Polska Restauracja Leicester, ale wydźwięk dla polskiej społeczności nasuwa inne skojarzenia.
poniedziałek, 21 maja 2012
Status Quo – zespół rekordzista – 60 razy na liście przebojów w UK. W Polsce znany głównie z przeboju „In The Army Now” ale nie tylko. Koncertowali w Warszawie jeszcze za czasów komunistycznych. Jeff Rich – perkusista legendarnej grupy zgodził się ze mną porozmawiać o tym co sądzi o Polsce, Polakach, dlaczego zrezygnował z kariery i jak stał się bankrutem ?? Zapraszam
poniedziałek, 07 maja 2012
O Komercji, Komercjalizacji, Melanżu i „Dowodzie rzeczowym”. O polskim i amerykańskim hip-hopie oraz o życiu – tym prawdziwym ?? O serialach dla bab oraz o prozie Mario Vargas Liosa i Marqueza. O początkach i końcach. O współpracy z Pawbit, Chadą czy Kozakiem. O wszystkim i o niczym. Tak rozmawiałem z PIHem przy okazji koncertowania w UK. Zapraszam do lektury.
wtorek, 10 kwietnia 2012
EMBLEMAT - POWSTAŁ W 2003 ROKU A ZAŁOŻYCIELAMI JEST DWÓJKA PRZYJACIÓŁ. MICHAŁ WIERZBIŃSKI (CHIO) I KUBA ŁEPEK (KUBA EŁ) ...MNIEJ WIECEJ PO ROKU DZIAŁALNOŚCI WYDALI PIERWSZEGO NIELEGALA,KTÓRY JAK W WIEKSZOŚCI TAKICH PRODUKCJI ROZSZEDŁ SIE PO RODZIMYM OSIEDLU-SZWEDEROWIE(SZWO),GOŚCINNIE NA TEJ PŁYCIE WYSTĄPILI:SIWY,JAJO (DSU) JAK I BIERWAGEN...OD TAMTEGO OKRESU "SZCZENIAKA" ZAJAWKA NA STAŁE ZASZCZEPIŁA SIĘ W ICH SERDUCHACH...TWORZENIE RAPU STAŁO SIE CZYMŚ WIĘCEJ NIŻ PASJĄ A ZACZEŁO BYĆ SPOSOBEM NA ŻYCIE, KTÓRY UCZY I WBIJA DO GŁOWY WARTOŚCI...PO PIERWSZYM NIELEGALU CHŁOPAKI OD RAZU ZABRALI SIĘ DO NAGRYWANIA KOLEJNYCH PROJEKTÓW...W TAMTYM OKRESIE BYLI WSPÓŁTWÓRCAMI BYDGOSKIEGO STUDIA MUZYCZNEGO "FUZJA" WSPÓLNIE Z OSIEDLA GŁOS I HOSSĄ...NA PRZEŁOMIE 2004-06 ZAGRALI WIELE KONCERTÓW W SWOIM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE...W TEN SPOSÓB DALI SIĘ POZNAĆ SZERSZEJ PUBLICE I ZAWIĄZALI NOWE ZNAJOMOŚCI...WRESZCIE 20 WRZEŚNIA 2005R.UKAZAŁ SIĘ PIERWSZY SINGIEL PROMUJĄCY ICH NOWY ALBUM "NOWY SZCZERY RAP" Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM STONA Z OSIEDLA GŁOS...NASTEPNYM KROKIEM BYŁ KLIP "WIRUS"...24.05.2006 WYDALI KOLEJNY NIELEGAL "DLA ZIOMKÓW I WROGÓW"...GOŚCINNIE: MŁODY HS, HOSSA, ASIA VOO, STON OG, ŻARY JLB, KROZ,SIWY, GOLUB, DOSK, DJ KENA SWEET, DJ DOX, ŁYSY CMS, RAEL, KALEM...PRODUKCJA: LUKA CHRIZ, POPROSTU, KROZ, STON OG, WERNI, BLOK...PŁYTA TA POKAZAŁA ICH MOŻLIWOŚCI I ŁAMAŁA STEREOTYPY...NIE TYLKO DLATEGO ZE GOŚCINNĄ ZWROTKĘ POSADZIŁ ŻARY ZNANY ZE WSPÓŁPRACY Z HEMP GRU ALE PRZEDE WSZYSTKIM DOJRZAŁOŚĆ W TEKSTACH...W MIĘDZYCZASIE DOSZŁO DO WSPÓŁPRACY Z NOWYMI GRACZAMI Z BYDGOSKIEJ I POLSKIEJ SCENY...OWOCEM JEST M.IN. KOLEJNY KLIP "MOJA KLIKA" NA KTÓRYM GOŚCINNIE WYSTĄPILI TREWOR(MD),FESTER(PNP)....GOŚCINNE ZWROTKI U FONOSÓW(KATOWICE) W NUMERZE "NIEŚMIERTELNI" JAK I ZWROTA KUBY NA PŁYCIE HUDEGO HZD (WARSZAWA) W NUMERZE "NA BETONIE"...SERCE BIJE....GŁOWA PRACUJE...A DUSZA SŁYSZY....WKRÓTCE NOWE EMB!
Spotkaliśmy się w Leicester przy okazji trasy koncertowej po Anglii. Tak jak wcześniej słyszałem chłopaki okazali się naprawdę normalni i mogliśmy porozmawiać w fajnej atmosferze. Zapraszam poznajcie Kalwiego, czyli Krzysztof Kalwat oraz Remiego – Remigiusz Pośpiech.
wtorek, 20 marca 2012
Hotel Beverly Hilton, pokój nr 434, godzina 15.53 czasu lokalnego, w wannie zostaje znaleziona martwa Whitney Elizabeth Houston. 48 letnią artystkę odnalazła jej asystentka i poinformowała służby medyczne, które na miejscu zjawiły się po dwóch minutach. Słynną piosenkarkę próbowano reanimować przez około 20 minut, lecz niestety próby te nie przyniosły skutku.
środa, 22 lutego 2012
Mr Chapman, legenda na początku kariery. Współpracował z tyloma znanymi osobistościami polskiego show biznesu, że... Zresztą sami poczytajcie. Spotkaliśmy się przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manchesterze. Rozmawialiśmy o początkach i współpracy z Papa Dance, o teraźniejszości, czyli aktualnie promowanym krążku, oraz planach na przyszłość. Zapraszam, poznajcie Mr Chapmana.
poniedziałek, 30 stycznia 2012
Szymon Szyms Dajewski. Po wywiadzie zadzwoniłem do naszego wspólnego znajomego, innego wrocławskiego rapera Woza, pierwsze słowa które usłyszałem brzmiały „fajny z niego wariat, co??”. To właśnie, tak trafnie i tak dokładnie oddaje Szymsa, że musiałem go zacytować. Szyms - założyciel kilku formacji hip-hopowych w Polsce, między innymi Fatum Crew. Obecnie kończy pracę nad solowym albumem. Rozmawialiśmy o nadchodzącej płycie, o polskim Hip-hopie, o narkotykach i bluzgach. Zapraszam, poznajcie Szymsa.
 
1 , 2